Bawełniana Koszula Męska

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na skromność w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły efektowne jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Zimą warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Zaciekawić mogą również wzory geometryczne. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.